Faerûn Film Oluyor !

Fantastik Edebiyat severleri mest edecek bir haber, “Dungeons and Dragons”ın Unutulmuş Diyarlar’da geçen filmi nihayet geliyor.
2013’te Warner Bros. tarafında duyurulan fakat bir hafta sonra Hasbro ile yaşanan hukuki anlaşmazlıklar nedeniyle rafa kaldırılan Dungeons & Dragons filmi, Warner Bros. ve Hasbro’nun aralarındaki sorunları halletmesiyle resmilik kazandı.

Proje; Warner Bros. Hasbro Allspark Pictures ve Sweetpea Entertainment ortaklığında gerçekleşecek.

Filmin yapımcılığını Hasbro’dan Brian Goldner, Stephen Davis; Sweetpea Entertainment’dan Courtney Solomon, Allan Zeman ve Roy Lee (How to Train Your Dragon, The LEGO Movie) isimleri üstlenirken, senaryoyu da David Leslie Johnson (The Conjuring 2, Wrath of the Titans) kaleme alacak.

Resmi basın açıklamasında Dungeons and Dragons dünyasını beyazperdeye taşıyacak oldukları için büyük bir heyecan duyduklarını belirten Warner Bros. fantastik dünyanın en iyi bilinen isimlerinden biri olan Dungeons and Dragons’ın sunduğu sınırsız fırsatların hem yapımcılarına hem de izleyicilere bambaşka bir deneyim sunacağını da ekliyor.

Hasbro’nun başkan yardımcısı Stephen Davis, “Warner Bros. gibi güçlü bir yapımcı firma ile Unutulmuş Diyarlar’ın zengin fantastik dünyasını beyazperdeye taşıyacağımız için heyecanlıyız,” dedi. Kim bilir, belki filmde ufak sürprizler de olur ve Drizzt’i, Cadderly’yi veya Elminster’ı da ucundan görürüz.

 

Bir cevap yazın